Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Puławscy twórcy w Teatrze Polskiego Radia

Aktualności

18.03.2021

Puławscy twórcy w Teatrze Polskiego Radia

Puławscy twórcy w Teatrze Polskiego Radia
 

Dzień 8 marca 2021 r. był dla aktorów Puławskiego Teatru Amatora kolejną okazją do wzięcia udziału w nagraniu słuchowiska zrealizowanego w studiu Polskiego Radia w Warszawie.


W ubiegłym roku swoją przygodę radiową rozpoczął Ryszard Stępień w realizacji "Brata naszego Boga" w adaptacji radiowej i reżyserii Michała Wdowiaka puławianina, wieloletniego kierownika literackiego i aktora PTA. Tym razem puławska reprezentacja była zdecydowanie liczniejsza.


W nagraniu Teatru Wyobraźni (jak określany jest polski teatr radiowy) w spektaklu "Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" udział wzięli: Michał Wdowiak, jako adaptator radiowy i reżyser, Janusz Zadura uznany dubbingowiec, jako kapitan De Vennes, Ryszard Stępień, jako bosman i Piotr Rozdoba, jako kamerdyner.Podczas nagrania wielką przyjemnością była możliwość podpatrywania i podziwiania pracy i talentu, tak wybitnych aktorów scen polskich jak: Marta Lipińska, Joanna Trzepiecińska, Krzysztof Gosztyła czy Stefan Knothe, partnerowali im godnie Marcin Hycnar, Jędrzej Hycnar i Justyna Kowalska.Jak zapowiedział reżyser współpraca z puławskimi aktorami układa się znakomicie i ma nadzieję, że to nie była ostatnia wspólna realizacja. Spektakl radiowy "Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" będzie zaprezentowany w kwietniu w Teatrze Polskiego Radia.

 

Zapraszamy!


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"