Wystawa

Ekspozycja składa się z 16 plansz wystawienniczych o formacie 100x70 cm (w tym planszy tytułowej) i prezentuje całościowe dzieje Legionu Puławskiego - od chwili wybuchu I wojny światowej do sformowania Brygady Strzelców Polskich w Rosji w 1916 r. Wystawa ma charakter podsumowujący dotychczas zebrane przez jej autora informacje dotyczące Legionu Puławskiego.

planasza  planasza  planasza

Na planszach odnotowane zostały znane współcześnie wydarzenia z dziejów Legionu Puławskiego. Są także biogramy niektórych postaci związanych z tą formacją zbrojną, fotografie ukazujące działalność puławczyków, ale też i zdjęcia prezentujące same miasto Puławy w okresie I wojny światowej.

Całość jest uzupełniona materiałami multimedialnymi przygotowanymi przez autora wystawy w ramach tegorocznego projektu "RemiksLab - kadry kultury" realizowanego przez Ośrodek "Brama Grodzka- Teatr NN" w Lublinie i dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

plakat"


Ekspozyję można zwiedzać na dolnym holu Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" do 18 października listopada 2015 r. w godzinach otwarcia ośrodka (codziennie, włącznie z niedzielami, od godziny 7). Wystawa jest adresowana do młodzieży oraz osób dorosłych. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Uwaga!
1) Ze względu na duże zainteresowanie ekspozycją termin jej prezentacji został wydłużony o pełen miesiąc. Wystawę można zatem zwiedzać jeszcze do 18 listopada 2015 r.
2) Uzupełnieniem wystawy jest wykład poświęcony przeszłości Legionu Puławskiego, który poprowadził autor wystawy w dniu 28 października 2015 r. w POK "Dom Chemika".

plakat"


Materiały archiwalne prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, z Wikipedii, z polskich bibliotek cyfrowych i archiwów on-line udostępniających swoje zasoby na wolnych licencjach.

Pakosław

fot. Mariusz Karolak, Flickr, CC BY-SA


UDOSTĘPNIANIE
Istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia wystawy (plansz ekzpozycyjnych). Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z autorem w celu ustalenia szczegółów.

Katalog do wystawy w postaci elektronicznej jest do pobrania pod postacią pliku w formacie PDF.