Artystyczna Twórczość Wsi - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Artystyczna Twórczość Wsi

Artystyczna Twórczość WsiArtystyczna Twórczość Wsi” to wystawa, która jest przeglądem pasji i wrażliwości artystycznej w wielu dziedzinach sztuki ludowej. Są to: tkactwo (tradycyjne i współczesne stylizacje), garncarstwo, plecionkarstwo (wiklinowe i rogożynowe), rzeźba (drewniana i kamienna), kowalstwo, plastyka zdobnicza i obrzędowa (kwiaty z bibuły, pisanki, pająki, palmy czy wycinanka), haft oraz koronka (szydełkowa i kołkowa).Ekspozycja jest wyrazem zaangażowania twórców ludowych w życie społeczności, jaką tworzą będąc członkami Puławskiego Klubu Twórców Ludowych. Ich prace stanowią przekaz wieloletnich tradycji ziemi puławskiej w obszarze sztuki i wytwórczości ludowej.

Klub Twórców Ludowych działa na terenie powiatu puławskiego już od 59 lat. Głównym jego zadaniem jest troska o zachowanie, promocję i rozwój sztuki ludowej regionu obejmującego swoim zasięgiem granice powiatu puławskiego. Jedną z form aktywności jest także opieka nad autentycznymi, samorodnymi twórcami ludowymi. Liczba twórców ludowych z roku na roku maleje, tym bardziej istotne są działania Klubu na rzecz wspierania swoich członków, a także promowania sztuki ludowej wśród młodszych pokoleń. Obecnie Klub Twórców Ludowych zrzesza 80 członków.

 

 

W tegorocznej wystawie „Artystyczna Twórczość Wsi” prace z dziedziny tkactwa, garncarstwa, kowalstwa, rzeźby, plecionkarstwa, koronki, haftu oraz plastyki zdobniczej i obrzędowej prezentuje 40 twórców.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2018 EtnoPolska.

 


FOTORELACJA Z OTWARCIA WYSTAWY "ARTYSTYCZNA TWÓRCZOŚĆ WSI"

_________________________________________


 

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

 

W październiku oraz listopadzie zapraszamy na warsztaty z twórcami z Klubu Twórców Ludowych, którzy zaprezentują swoje dziedziny sztuki ludowej takie jak: garncarstwo, tkactwo, plecionkarstwo, plastyka zdobnicza, plastyka obrzędowa, rzeźba.

 

Warsztaty są skierowane do każdego poziomu szkoły podstawowej i średniej. Każdy warsztat jest bezpłatny i będzie trwał 2 godziny lekcyjne.

 

Wszystkie tematyczne warsztaty zostaną przeprowadzone od 22 października do 12 listopada.

 

Zapisy na warsztaty przyjmujemy pod numerem telefonu: 81 887 96 01 oraz w pokoju 22.


____________________________________________


Spotkanie najmłodszych ze sztuką rękodzieła. Pierwsza z cyklu lekcji przybliżających dzieciom artystyczną twórczość wsi.
 

WARSZTATY TKACKIE

 

 

 


 


WARSZTATY PLASTYKI OZDOBNICZEJ 

 


WARSZTATY PLECIONKARSKIE                
                                                 WARSZTATY RZEŹBY

                                                      
          

                                      WARSZTATY PLASTYKI OBRZĘDOWEJ© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"