Zajęcia wokalne - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Zajęcia wokalne » Andrzej Rotmański

Zajęcia wokalne

Andrzej Rotmański

Zajęcia zespołu "Puławianki" są okazją do poznania interesującego, często już zapomnianego lub mało znanego repertuaru. To świetna okazja do grupowego śpiewania, poznawania zasad rytmicznych, harmonicznych i związanych ze sztuką wokalną. Jest to propozycja dla osób starszych wiekiem, ale jeszcze w pełni sił i z ochotą do spędzania wolnego czasu w taki właśnie sposób.

Zajęcia wokalne - Andrzej Rotmański, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Zajęcia wokalne - Andrzej Rotmański, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Zajęcia wokalne
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"

Harmonogram zajęć:

  • środa 9.00-11.00
  • piątek 9.00-11.00

Zajęcia są bezpłatne, prowadzi je Andrzej Rotmański.

Kontakt:

Andrzej Rotmański
tel. 81 887 96 01-04
e-mail: andrzej.rotmanski@domchemika.pl

Zespół "Puławianki" istnieje w obecnej formie od 1981 roku. Zrzesza panie należące m.in. do puławskich Klubu Seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do repertuaru wykonywanego przez zespół należą piosenki: lwowskie, warszawskie, biesiadne, ludowe, przeboje lat międzywojennych oraz z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w., pieśni patriotyczne, okolicznościowe, kolędy. Grupa chętnie prezentuje się przy rozmaitych okazjach śpiewając dla osób w różnym wieku. Najczęściej są to występy dla grup rówieśników, ale nie tylko. W grudniu 2011 roku wiązankę utworów o tematyce zimowej prezentowały panie w czasie koncertu dla dzieci pt. "U, hu ha. Nasza zima zła".


"Puławianki" uczestniczą w wielu przeglądach i konkursach w tym organizowanych specjalnie dla zespołów zrzeszających seniorów, gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Między innymi już czterokrotnie uczestniczyły w ogólnopolskich finałach Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów "ARS" w Bydgoszczy. Zespół chętnie przyjmie w swoje szeregi panie z dobrym słuchem muzycznym, zainteresowane śpiewem wielogłosowym w miłym towarzystwie kilkunastu śpiewających osób.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"