Dom Kultury + - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Dom Kultury +

Dom Kultury +

Realizacja projektów

Podsumowanie konkursu

Zakończyliśmy realizację pierwszej części projektu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne!

 

Do 20 lipca przyjmowaliśmy wnioski zawierające Wasze pomysły, które chcielibyście z naszym wsparciem zrealizować. W ramach konkursu spłynęły aż 24 propozycje ciekawych działań kulturalnych i społeczno-kulturalnych w najróżniejszych formach. Kreatywność pomysłodawców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

 

25 lipca 2013 r. zebrała się komisja konkursowa, która po wielogodzinnych obradach wyłoniła 6 inicjatyw do realizacji:

 

1. Festiwal „HIP HOP JAM” (autorka: Aleksandra Stefaniak)

 

Jednodniowa impreza łącząca różne dziedziny twórczości w obrębie kultury hip-hopowej. Występujący artyści to puławianie, którzy działają nieformalnie i do tej pory nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności. Przewidywana jest tzw. bitwa freestylowa, zaś dla zwolenników sztuk plastycznych będą odbywać się warsztaty graffiti.

 

2. Działania teatralne na trzepakach osiedlowych (autor: Hubert Domański)

 

Działania mają się rozegrać na osiedlach: Kaniowczyków i C.K. Norwida. Spektakl „Gdzie jest Król” będzie współtworzony przez osiedlowe społeczności i odbędzie się w przestrzeni tych osiedli z wykorzystaniem trzepaków.

 

3. Gra miejska „Alicja w krainie Facebooka” (autorka: Monika Czapka)

 

Gra miejska, będąca próbą przeniesienia realiów portalu społecznościowego Facebook. Założeniem jest przekazanie i wpojenie przydatnych zasad pomocnych w bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych. Gra kierowana jest do młodzieży puławskich szkół ponadpodstawowych.

 

4. Wystawa plenerowa „Wyprawa w Nieznane” (autorka: Kamila Mazurkiewicz-Osiak)

 

Celem wystawy jest oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie się w „inny wymiar”, dzięki wystawie pod nazwą „Wyprawa w Nieznane”. Przedstawione będą fotografie wschodów i zachodów Słońca, ciekawych chmur, Księżyca, obrotów nieba oraz całej Galaktyki, ciekawych zjawisk, tworzenia się komórek burzowych. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć projekcja filmu, wykład Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik, występ puławskiego zespołu Servants Of Silence.

 

5. I Puławski Festiwal Fotografii (autor: Daniel Mróz)

 

Celem festiwalu jest promowanie fotografii przez edukację i wystawiennictwo, spędzanie czasu w sposób twórczy. Podczas warsztatów przewidywane są klasyczne warsztaty fotografii, warsztaty fotografii otworkowej, wykłady, pokazy, plenery.

 

6. Dancingi tematyczne (autorka: Katarzyna Kwapiszewska)

 

Założeniem wydarzenia jest integracja mieszkańców miasta przy wesołej muzyce zespołu Czarne Lwy z Przedmieścia. Cała zabawa zorganizowana zostanie w stylu podwórkowej potańcówki z odpowiednią oprawą muzycznej w klimacie dawnych lat oraz z dekoracjami świetlnymi.

 

Wszystkie inicjatywy zrealizowane zostaną jesienią tego roku. Szczegółowy harmonogram pojawi się już wkrótce!

Konsultacje

Zapraszamy na konsultacje w ramach projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne!

Od wtorku 25 czerwca 2013 r. konsultacje będą prowadzone regularnie we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 w pok. 154 przez Agnieszkę Kawkę. Będzie się można na nich dowiedzieć o dokładnych kryteriach naboru wniosków, a także skorzystać z pomocy przy wypełnianiu formularza.

Konkurs - zgłoś swój projekt!

Ogłaszamy konkurs "Inicjatywy Lokalne 2013" na projekt lokalnego działania kulturalnego lub społeczno-kulturalnego:
– realizowanego na terenie Puław, dla zdefiniowanej grupy odbiorców,
– realizowanego na podstawie rozpoznanych potrzeb adresatów,
– uwzględniającego aktywny udział w jego realizacji przedstawicieli społeczności lokalnych.

Celem konkursu jest wsparcie realizacji oddolnych inicjatyw kulturalnych i społeczno-kulturalnych mieszkańców Puław. Projekty konkursowe mogą zgłaszać indywidualne osoby, grupy mieszkańców lub organizacje. Łączny koszt wybranych inicjatyw nie może przekroczyć 22 000 zł, natomiast pojedynczy projekt może uzyskać dofinansowanie maksymalnie 7000 zł. Projekty muszą być zgłoszone na karcie zgłoszenia. Projekty należy składać do dnia 20 lipca 2013 roku do godziny 17.00 osobiście (na portierni POK „Dom Chemika") lub mailem na adres: inicjatywylokalne@domchemika.pl.
instrukcja
instrukcja
regulamin konkursu
regulamin konkursu
karta zgłoszenia projektu
karta zgłoszenia projektu
skład komisji
skład komisji

Inicjatywy lokalne w POK "Dom Chemika"

Od 6 maja do 4 sierpnia br. Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" realizuje pierwszą część projektu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Głównym celem zadania jest stworzenie przestrzeni dla realizacji działań kulturalnych zainicjowanych przez mieszkańców miasta.

Na początek przeprowadzona zostanie diagnoza mająca na celu określenie potrzeb i oczekiwań Puławian w zakresie działalności kulturalnej. Przez cały maj i czerwiec POK "Dom Chemika" będzie zbierał opinie i pomysły mieszkańców miasta. Wkrótce ogłoszony zostanie także konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne. Najlepsze pomysły POK "Dom Chemika" zrealizuje jeszcze jesienią tego roku.

Swoje opinie i komentarze Puławianie już teraz mogą przesyłać mailem na adres: inicjatywylokalne@domchemika.pl lub umieszczać na portalu społecznościowym Facebook w formie komentarza na profilu POK "Dom Chemika" i wydarzeniu pod nazwą Inicjatywy lokalne w POK "Dom Chemika". Koordynatorem projektu jest Joanna Krauze.

Więcej informacji na temat programu Dom Kultury+ można znaleźć na stronie internetowej: www.domkulturyplus.pl.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"