Zajęcia wokalne - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Zajęcia wokalne » Michał Matras

Zajęcia wokalne

Michał Matras


Michał Matras prowadzi wokalne zajęcia indywidualne oraz grupowe.


Wszystkie zajęcia obejmują naukę wyrazistej artykulacji i dobrej dykcji, interpretacji tekstu piosenki, dbałości o ogólny wyraz artystyczny, a przede wszystkim czystość wokalną oraz dobrą impostację i kształcenie głosu. Utwory wybierane podczas zajęć i prezentowane na koncertach i recitalach charakteryzują się zawsze głębokim i wartościowym tekstem i podparte są genialną aranżacją muzyczną.

 

Zajęcia indywidualne


Dla kogo:

 • młodzież;
 • dorośli
Zajęcia wokalne - Michał Matras
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"

Zespół Reprezentacyjny Geriatrii

 

Zespół Reprezentacyjny Geriatrii powstał w 2017 roku i tworzą go aktywni seniorzy, którym bardzo chce się coś robić. Jak mówią o sobie: „Niektórzy w tym wieku już schodzą ze sceny, my dopiero zaczynamy naszą przygodę!”. Mają na swoim koncie kilka koncertów zespołowych oraz występy solowe, m.in.: „Żyj kolorowo”, „Bo życie kabaretem jest”, „Ta nasza młodość”, „Szanujmy wspomnienia cz. 1 i 2”.

 

 

Zespół to nie tylko szansa na rozwój muzyczny uczestników, ale także wspaniała okazja do spotkań w gronie osób, które łączy wspólna pasja – muzyka.

 

Dla kogo:

 • seniorzy

 

Zajęcia są bezpłatne.

 

Eksperymentalny Zespół Rodzinny

 

Eksperymentalny Zespół Rodzinny to zespół, który powstał w październiku 2019 roku. Tworzą go głównie mamy i dzieci oraz rodzeństwa. Ideą zespołu jest łączenie pokoleń zarówno rodziców i dzieci, rodzeństwa i rozwijanie ich pasji muzycznych. Zapraszamy do zespołu osoby, które śpiewają, a także grają na różnych instrumentach. Zapraszamy całe rodziny, ale także osoby indywidualne.

 

Pomimo krótkiego stażu, Zespół ma na swoim koncie kilka występów dla szerszej publiczności, m.in. występ uświetniający Galę Edukacji Narodowej, obchody 20-lecia patronatu Św. Brata Alberta, Jubileusz 70-lecia biblioteki w Żyrzynie oraz Walentynkowy koncert „Szliśmy do siebie Ty i Ja”.

 

Harmonogram i płatność:


Harmonogram dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestników i instruktora.

 

Kontakt:

Michał Matras
tel. 81 887 96 01-04
e-mail: michal.matras@domchemika.pl

Zajęcia prowadzone przez Michała Matrasa to forma pracy bardzo znana dzięki sukcesom i osiągnięciom instruktora i jego podopiecznych. Prowadzony tu poziom edukacji wokalnej jest bardzo wysoki, czego dowodem są liczne nagrody wokalistów na przeglądach i konkursach lokalnych i ponadlokalnych. Wokaliści to grupa artystów amatorów, którzy prezentują się często i chętnie. Uczestnicy tego rodzaju zajęć to głównie młodzież. Prezentacje wokalne bywają kanwą większych artystycznych całości, jak na przykład recitale oraz muzyczne spektakle. W dorobku instruktora i jego podopiecznych są też spektakle kabaretowe, widowiska poetyckie, koncerty plenerowe.


Michał Matras jest także autorem muzyki do wielu utworów poetyckich oraz spektakli teatralnych realizowanych w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". Tworzy spektakle muzyczne, recitale, ma na swoim koncie także spektakle kabaretowe, widowiska poetyckie i koncerty plenerowe.  Przez lata pracy uzbierała się także ogromna lista sukcesów, nagród i wyróżnień dla solistów, zespołów
i samego instruktora.

Osiągnięcia:

 • 2016:
  -Jakub Rogala, Aleksandra Walasek, Alicja Świech, Stanisława Kasprzak, Zofia Gąsiorowska – I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej WIOSENNE GWIAZDY;
  -Mateusz Bąkała, Jakub Rogala, Stanisława Kasprzak - I miejsce; Aleksandra Walasek, Paulina Tyburcy - III miejsce, Joanna Wiśniewska, Alicja Sosnowska – wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd  w Puławach;
  -Joanna Wiśniewska I miejsce, Paulina Tyburcy II miejsce - Konkurs Poezji Jacka Kaczmarskiego;
  -Jakub Drob – Puchar Prezydenta Miasta, Jakub Rogala i Aleksandra Walasek - II miejsce, Mateusz Bąkała – I miejsce, Zofia Gąsiorowska, Agata Zagożdżon i Oliwia Oleśkiewicz - wyróżnienie na Miejskiej Scenie Amatora "O Puchar Prezydenta Miasta";
 • 2015:
  -Zespół wokalno – instrumentalny, zespół instrumentalny, Mateusz Bąkała, Aleksandra Walase - I miejsce, Sebastian Szymański II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd
  w Puławach;
  -Zespół wokalno-instrumentalny – GRAND PRIX, zespół instrumentalny - I miejsce, Weronika Gałek - III miejsce, Sebastian Szymański - wyróżnienie na XI Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Pieśni, Muzyki i Tańców Narodowych „Witaj Majowa Jutrzenko”
  -Mateusz Bąkała – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Młodych Instrumentalistów
 • wyróżnienie dla Weroniki Łączkowskiej w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej SHALOM w Kaliszu (2012 r.)
 • zespół wokalny - I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "WIOSENNE GWIAZDY" w Puławach (2011 r. i 2012 r.)
 • Angelika Irauth, Magdalena Gąsiorowska, Zosia Gąsiorowska – I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "WIOSENNE GWIAZDY" w Puławach (2012 r.)
 • I nagrody dla zespołu wokalnego oraz dla Angeliki Irauth w czasie "Festiwalu Kolęd" (2012 r.)
 • II nagroda dla Angeliki Irauth na Ogólnopolskim Konkursie "Jesienne Spotkania z Poezją" w Świdniku (2011 r.)
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"