Teatralne Lato - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Teatralne Lato

Teatralne Lato

Warsztaty "Teatralne lato"


Rozwijanie zainteresowań i czas wolny dzieci i młodzieży to bardzo istotne sfery życia społecznego. Mądre i wartościowe zagospodarowanie czasu wolnego przeciwdziała nudzie, bezsensowności i patologiom. Rozpoznawanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodego człowieka prowadzą poprzez edukację przez sztukę do kształtowania postawy twórczej we wszystkich dziedzinach życia.

 

Warsztaty „Teatralne Lato” przeznaczone są dla najmłodszych adeptów sztuki teatralnej, plastycznej, muzycznej i tanecznej. Zostały opracowane z myślą o dzieciach w wieku od 8 do 12 lat. Na tym etapie rozwoju młodzi ludzie odkrywają swoje zainteresowania i predyspozycje, uczestnicząc w warsztatach poprzez pantomimę, pracę plastyczną czy taniec i śpiew, mile spędzają czas, uczą się pracy w grupie, pokonują tremę i nieśmiałość, nawiązują przyjaźnie, i przede wszystkim uczą się poprzez zabawę.

 

 

 

Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pracujących w POK „Dom Chemika”. Pomysłodawczynią i organizatorką „Teatralnego Lata” od 2015 r. jest Anna Filipiak-Matras – pedagog, instruktor teatralny, animator i menadżer kultury. Pani Anna jest także reżyserem spektakli, twórcą scenariuszy i instruktorem prowadzącym zajęcia teatralne podczas warsztatów. W kolejnych edycjach współpracowała z instruktorami: Renatą Siedlaczek, Iloną Rogozik, Karoliną Wręgą, Wojciechem Gędkiem, Michałem Matrasem, Ryszardem Ruskiem i Justyną Szychowską.

 

 

Warsztaty trwają sześć dni. Przez pierwsze pięć dni dzieci uczestniczą na zajęciach:

  • teatralnych (Pracują nad ruchem, gestem, mimiką. Poznają elementarne podstawy pantomimy. Pracują nad indywidualnymi rolami. Uczestniczą w rozgrzewkach i zabawach teatralnych. Współtworzą scenariusz, i przedstawienie zwane pokazem finałowym.)

  • plastycznych (Samodzielnie tworzą maski, kostiumy i rekwizyty do przedstawienia.)

  • tanecznych (Pracują nad choreografią do przedstawienia.)

  • muzycznych (Opracowują utwory muzyczne, piosenki, które wykonywane są podczas spektaklu. Uczestniczą w ćwiczeniach oddechowych i emisyjnych.)

 

 

Szósty dzień warsztatów kończy się pokazem finałowym dla rodziców i gości, czyli przedstawieniem opartym na technice pantomimy. Każdy uczestnik otrzymuje upominek oraz podziękowanie w formie dyplomu. Podsumowaniem jest poczęstunek w postaci pysznego tortu.

 

  

 

Czas trwania: 6 dni

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku: 8-12 lat.

Ilość miejsc ograniczona do 15 osób.

Zajęcia przez pierwsze pięć dni w godz. 9.00-15.00, szósty dzień 14.00-19.00,

Pokaz o godz. 18.00 w ostatnim dniu warsztatów.

Zajęcia płatne.

Podczas trwania warsztatów, przez wszystkie dni dzieci mają zapewniony posiłek - obiad

(pierwsze danie, drugie danie i deser).

 

Warsztaty odbywają się na przełomie czerwca i lipca każdego roku.

 

 

Pokazy Finałowe:

- „Teatralne Lato” (2015 r.) „Brzydkie Kaczątko”- „Teatralne Lato II” (2016 r.) „Dwa Królestwa”

- „Teatralne Lato III” (2017 r.) „Wilk i Koźlęta”
- "Teatralne Lato IV" (2018 r.) "Calineczka"


 

- "Teatralne Lato V" (2019 r.) "Więcej niż trzy świnki"


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"