Zajęcia teatralne - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"


Zajęcia teatralne

Teatr RETRO


Amatorski Teatr UTW powstał na bazie „ruchu przy muzyce”, którego prowadzenie zainicjowała pani Irena Pilaszewska. Zajęcia obejmujące gimnastykę, klasykę, relaksację, a z czasem także próby tańca, śpiewu stały się impulsem do pracy teatralnej. Pierwszym efektem tej pracy była premiera spektaklu „Wspomnienia” zrealizowana na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

 

Od czasu pierwszej premiery Amatorski Teatr UTW brał udział w imprezach środowiskowych: „Tu wim...Tam wim”, „Korowodzie Kreatywnych Kapeluszy”, „Dniu Kobiet”, akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spektakl „Wspomnienia” prezentowany był m.in. w Lublinie, Warszawie, Janowie Lubelskim, Busku Zdroju, wszędzie spotykając się z przychylną reakcją wzruszonej publiczności.

 

Kolejną ważną realizacją Amatorskiego Teatru UTW był spektakl „Sienkiewicz wśród nas”, który przybliżył prywatne życie noblisty. Premiera odbyła się w salach Muzeum Nadwiślańskiego w Janowcu. Grupa gościnnie prezentowała spektakl także w Busku Zdroju. „Sienkiewicz wśród nas” spotkał się ze znakomitym odbiorem, czego potwierdzeniem były recenzje w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

 

26 listopada 2015 r. w sali widowiskowej POK „Dom Chemika” odbyła się uroczystość Jubileuszu 10-lecia Amatorskiego Teatru UTW w Puławach oraz nadania grupie imienia Teatru „RETRO”.


  • W skład grupy teatralnej Teatru RETRO wchodzi 40 aktorów - amatorów, a reżyserem i pomysłodawcą wszystkich działań jest pani Irena Pilaszewska.

 

  • Pani Irena była także gościem programu kulturalnego „POK-frontacje” realizowanego przez Puławską Telewizję Kablową LPU24 we współpracy z POK „Dom Chemika”. W rozmowie z Alicją Niewielską opowiedziała o historii Teatru UTW oraz swoich teatralnych pasjach i zamiłowaniach.Spektakle i występy przygotowane dotychczas przez Teatr RETRO:

 

  • „Wspomnienia”

  • „Sienkiewicz wśród nas”

  • „Tu Ojczyzna, tu nasz kraj”


Osiągnięcia:

  • Wyróżnienie na XVIII Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"