Kluby i stowarzyszenia - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"


Kluby i stowarzyszenia

Klub Seniora

Klub Seniora powstał w 1970 roku. Aktualnie zrzesza 90 osób. Przewodniczącą jest obecnie Teresa Ziemba. Klubowicze spotykają się w sali nr 12 w każdy czwartek w godz. 15.00-18.00.
Klub Seniora, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Klub Seniora, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Klub Seniora, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Klub Seniora, fot. archiwum POK "Dom Chemika"

Kontakt:

  • Teresa Ziemba
tel. kom.: 513 259 418
W Klubie Seniora nawiązują się nowe sympatie, przyjaźnie, ludzie wspierają się w trudnych chwilach. Klub ich łączy, pozwala miło spędzić czas. Członkowie organizują uroczystości imieninowe, które wyróżniają się szczególnie miłą atmosferą, imprezy okolicznościowe (spotkanie wigilijne, opłatkowe, andrzejki, mikołajki), ogniska, zabawy taneczne. Seniorzy uczestniczą w licznych wycieczkach. Wyjeżdżają wspólnie na wczasy klimatyczne do Władysławowa.

Wzrasta aktywność artystyczna Klubu Seniora. Wiele osób śpiewa, recytuje. Klubowicze biorą udział w rejonowym przeglądzie Artystyczny Ruch Seniorów. Z Klubu Seniora wywodzi swą genezę pracujący od 1981 r. pod kierunkiem Andrzeja Rotmańskiego zespół wokalny "Puławianki", który występując na różnych przeglądach i konkursach otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Na co dzień liczy się radość wspólnego muzykowania i satysfakcja z występów.

                                     
                                   Teresa Zięba w programie kulturalnym "POK-frontacje" Alicji Niewielskiej.


Szczególnie godne podkreślenia jest to, że działalność organizacyjna Klubu Seniora oparta jest wyłącznie na pracy społecznej członków Zarządu i wymaga ogromu prywatnego czasu, niezbędnego w umiejętnym prowadzeniu Klubu.

Przynależność do Klubu sprawia, że seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Klub daje im możliwości obcowania z kulturą i sztuką poprzez korzystanie z bogatej oferty imprez organizowanych w POK, m. in. w wystawach, wernisażach, przeglądach, festiwalach, koncertach, spektaklach teatralnych.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"