XXVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2021 - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » XXVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2021

XXVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2021


    Z największą radością i serdecznością zapraszam Państwa do udziału w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd - Puławy 2021. Przez wiele lat towarzyszyliście nam we wspólnym kultywowaniu pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i przeżywaniu tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.
    Tegoroczne prezentacje konkursowe, ze względu na panujący stan epidemii, obędą się w formie on-line, mam jednak ogromną nadzieję, że spotkamy się na uroczystym Koncercie Laureatów w nowoczesnej sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.
    Wierzę, że brak bezpośredniego spotkania nie wpłynie na festiwalową atmosferę i nie przeszkodzi w świątecznym przeżywaniu betlejemskiej tajemnicy Narodzenia Syna Bożego. Życzę wszystkim, aby śpiew kolęd był czasem radości, religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych. Niech święta napełnią nas miłością, która daje siłę, wiarę i nadzieję, która jest nam tak bardzo potrzebna w tym trudnym czasie.
 
Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”
Zbigniew Śliwiński


Dźwięki kolęd towarzyszą nam od niepamiętnych czasów. Ich ogromna popularność na przestrzeni wielu stuleci sprawiała, iż zawsze były one ważną częścią tradycji i życia artystycznego. Chcąc dalej pielęgnować ten obyczaj zapraszamy wszystkich do udziału w XXVI edycji puławskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd.

 

Z uwagi na sytuację epidemiczną, tegoroczna edycja będzie miała zmieniony przebieg. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line oraz przesłanie nagrania audio jednego utworu.

 

Do udziału zaproszeni są uczestnicy w każdym wieku. Można śpiewać indywidualnie, w zespołach i rodzinnie. Do nadsyłania nagrań zachęcamy także chóry i instrumentalistów. Wśród prezentowanych kolęd, zgodnie z regulaminem, powinien znaleźć się 1 utwór wybrany z wykazu lub inny zawierający treści dotyczące Tajemnicy Bożego Narodzenia.

 

Zgłoszeń dokonywać należy na specjalnym formularzu zgłoszeniowym wyłącznie do dnia 20 stycznia 2021 r.

 

 

Link do nagrania audio należy zamieścić w odpowiedniej rubryce w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym. Instrukcja generowania linku poprzez serwis WeTransfer znajduje się w załączniku poniżej.

 

 

Dopuszczalne formaty pliku audio to .mp3 oraz .wav. Plik audio powinien być podpisany nazwiskiem i imieniem lub nazwą zespołu oraz tytułem utworu (np. Kowalski Jan, Przybieżeli do Betlejem).


Na Koncert Laureatów zapraszamy 31 stycznia 2021 r. do Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika".

 

Szczegółowe informacje odnośnie Festiwalu znajdują się w załączonym regulaminie. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nowymi zapisami.


Regulamin XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2021
Regulamin XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2021
Instrukcja generowania linku w WeTransferze
Instrukcja generowania linku w WeTransferze
Obowiązek informacyjny
Obowiązek informacyjny
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"