Zajęcia plastyczne - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"


Zajęcia plastyczne

Ryszard Rusek


Zajęcia plastyczne prowadzone przez Ryszarda Ruska to nauka dostosowana do potrzeb i możliwości indywidualnych uczestników, związana ze zdobywaniem umiejętności w zakresie rozmaitych technik malarskich, rysunku i podstaw grafiki.

 

Dla kogo:

 • dzieci (od 6 r. ż.)
 • młodzież
 • dorośli

 

W ramach zajęć prowadzony jest także punkt konsultacyjny, podczas którego można porozmawiać zarówno o sztuce i malarstwie, jak i o otaczającej nas rzeczywistości. Można także dzielić się swoimi pomysłami oraz pracami artystycznymi.

 

Ryszard Rusek jest także pomysłodawcą akcji “Nie szufladkuj talentu”, która ma na celu dzielenie się przez artystów amatorów swoją twórczością, wyjęcie prac z przysłowiowej „szuflady” i pokazanie innym. Efektem tego projektu jest zawsze wystawa skupiająca rysunek i malarstwo, grafikę i fotografię, której autorami są osoby w różnym wieku i z różnych środowisk, a których łączy jedno – pasja i miłość do sztuki.Prace, które powstały podczas IV edycji akcji można zobaczyć za pośrednictwem serwisu issuu.com.


Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika"
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"
Regulamin zajęć edukacyjno-artystycznych w POK "Dom Chemika"

Harmonogram zajęć:


 • piątek 16.30 - 18.30
 • sobota 9.00-11.00 (w tym dniu odbywają się również konsultacje)

 

Zajęcia prowadzi Ryszard Rusek.

Kontakt:

Ryszard Rusek
tel. 81 887 96 01-04
e-mail: ryszard.rusek@domchemika.pl

Zajęcia plastyczne są kameralną formą pracy, dającą szansę na duży stopień indywidualnego kształcenia osób utalentowanych plastycznie. Dzieci, młodzież i dorośli pracują w wydzielonych grupach wiekowych dwa dni w tygodniu. Uczestnicy zajęć najwięcej czasu poświęcają obecnie na rysunek pastelą. Duży nacisk kładziony jest na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, warsztatu.  Docelowo, w nowym budynku, uczestnicy zajęć będą mogli doskonalić się w rożnych technikach plastycznych takich jak: rysunek, malarstwo, rzeźba czy grafika. Będą mogli malować, modelować w glinie i tworzyć kompozycje, a także spróbować swoich sił w fotografii.

 

W ciągu ostatnich lat uczestnicy zajęć systematycznie brali udział w Wojewódzkich Przeglądach Twórczości Zespołów Plastycznych. Podopieczni – uczestnicy zajęć brali udział w konkursie plastycznym "O Puchar Prezydenta Miasta" zdobywając nagrody i wyróżnienia. Dorobek prezentowany jest na konkursach, przeglądach i wystawach. Uczestnicy zajęć dostają się do liceów plastycznych i na studia plastyczne. Interesującą formą pracy jest rodzinne rysowanie, czasem w plenerze lub na wyjazdach edukacyjnych.


Osiągnięcia:


 • maj 2019 - I miejsce dla Alicji Trockiej w konkursie "Zwiastuny Wiosny"
 
 
 •  maj 2019 - wyróżnienie w konkursie plastycznym wchodzącym w skład kampanii „Jerzyk – koneser meszek i komarów w mieście”
 
 
 • grudzień 2019 - I miejsce dla Julii Stefanyszyn - „Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta”

  czerwiec 2019 - wyróżnienie dla Filipa Bartoszcze w konkursie „W królestwie bajek Ewy Szelburg-Zarembiny” - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

 • marzec 2019 - I miejsce dla Julii Stefanyszyn w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

  „Pejzaże mistyczne”

 • grudzień 2018 - wyróżnienie dla Julii Stefanyszyn w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – „Rosja w zwierciadle symboli architektury” - UMCS

 • wrzesień 2018 - I miejsce dla Olgi Maciąg w Konkursie Plastycznym „Polska Niepodległa” - Biblioteka Miejska w Puławach

 • maj 2018 - wyróżnienie dla Julii Stefanyszyn w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dzieci
  i Młodzieży „Parki Narodowe” - MDK Częstochowa

 • kwiecień 2018 - wyróżnienie dla Julii Stefanyszyn w X Konkursie Plastycznym Jan Paweł II – MDK Puławy

 • czerwiec 2017 - wyróżnienie w Konkursie Plastycznym inspirowanym Twórczością Bolesława Leśmiana

 • maj 2017 – II miejsce dla Julii Stefanyszyn w Ogólnopolskim konkursie Plastyczny „Pastelowy stragan”

 • luty 2017 - wyróżnienie dla Weroniki Kubak w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „IKONY POPKULTURY – Portret Artysty i jego legendy”

 • maj 2019 - I miejsce dla Alicji Trockiej w konkursie "Zwiastuny Wiosny" MDK Puławy, wyróżnienie w konkursie plastycznym o jerzyku
 • wyróżnienie dla Weroniki Kubiak na VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Inspirowanym Twórczością Bolesława Leśmiana; wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Na Plakat Filmowy
 • marzec 2011 r. - wyróżnienie dla Sylwii Araucz za udział w plenerze malarskim i wyróżnienie za martwą naturę w przeglądzie plastycznym Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Wiosenne Gwiazdy"
 • maj 2011 r. - III miejsce dla Katarzyny Gębal w V Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Obrazy Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii"
 • maj 2011 r. - I miejsca dla Agaty Kaźmierczak, Aleksandry Sęk i Natalii Kuny oraz wyróżnienie dla Anny Brzostowskiej na Miejskiej Scenie Amatora "O Puchar Prezydenta Miasta"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"